Технічні креслення більше не обмежуються видами на плані та в проекції. Уже кілька років як з'явилися пакети програмного забезпечення для тривимірного уявлення, які відмовилися від двох вимірів на папері і поступово додали нові рівні цифрової інформації (Building Information Management).
BIM (Building Information Model) – це процес оптимізації проектування і будівництва. Це цифрове представлення фізичних і функціональних характеристик будівельного об'єкта, яке створює інформаційний ресурс цього об'єкта для спільного використання і формує основу для прийняття рішень протягом його життєвого циклу.
У перших інструментах BIM 3D додається контекстна інформація в тривимірну модель: обрані матеріали або зроблені вимірювання, що дуже корисно для представлення складних проектів. Наступним кроком вперед став BIM 4D, у який було включено вимір часу, тобто інформація про терміни поставки і будівництва, необхідних для реалізації будівельних робіт.
Потім ми пройшли через BIM 5D, де до всього вище переліченого додаються витрати, пов'язані з процесом будівництва, фундаментальний інструмент для контролю грошового потоку в будь-якому проекті. У BIM 6D додається інформація щодо безпеки та довговічності матеріалів, а також їх екологічності. Нарешті, з BIM 7D ми закриваємо цикл проекту, включаючи всю інформацію, що стосується експлуатації та технічного обслуговування після запуску об'єкту.
Будівельний сектор завжди приділяв належну увагу принципам дбайливого ставлення до навколишнього середовища та концепції сталого розвитку, але тепер ми бачимо, що дана тенденція знайшла своє відображення навіть на рівні програмного забезпечення. Технології інформаційного моделювання в будівництві ідеально підходять для цієї мети, при цьому самі інтелектуальні моделі здатні враховувати такі параметри як температура, площа поверхні, викиди CO2, властивості матеріалів та енергетичні характеристики вже на ранній стадії проектування, істотно економлячи майбутні витрати.
Ряд організацій вже взяли на озброєння технології BIM, спрямовані на збереження навколишнього середовища. Ними також проводиться відповідне навчання з метою поширення таких технологій у будівництві. Моделі та інструменти BIM дозволяють акумулювати важливу для екологів інформацію, підтримуючи орієнтацію на повсюдне використання збірних конструкцій і утилізацію максимальної кількості відходів протягом життєвого циклу будівлі. Віконні системи VEKA також мають свої інформаційні моделі, які відіграють важливу роль при розрахунках параметрів будівлі. Це, перш за все стосується енергетичних показників, які впливають на енергоспоживання цілої будівлі. Крім цього, ми не повинні забувати і про пара-метри статичної міцності, загальної безпеки і екологічності.
Використовуючи сучасний модуль WinDoPlan, ми можемо як створювати окремі моделі конструкцій з подальшим експортом їх у загальний проект, так і існує можливість інтеграції самого модуля в сучасні системи проектування Archicad і Revit для більш зручної роботи фахівців.